LOGO
   Visbiežāk uzdotie jautājumi 


 
 
 

 

J: Kas ir PurePro mājas RO sistēma?
J: Ar ko Reversā osmoze atšķiras no ūdens filtra?
J: Kas ir membrāna un kā tā darbojas?
J: Vai jūs varat izskaidrot, kas ir Osmoze?
J: Kas ir Reversā Osmoze?
J: Kāds ir PurePro Sadzīves R.O. sistēmas darbības process?
J: Kā Reversā osmoze tika ieviesta?
J: Vai RO izfiltrēs nātriju no ūdens?
J: Vai RO aizvāc baktērijas un parazītus Cryptoporidium?
J: Kāda ir PurePro sērijas dzeramā ūdens garša?
J: Kā PurePro sērijas ūdens ietekmē jauktos dzērienus?
J: Vai cilvēkiem nav vajadzīgi no ūdens izvadītie minerāli?
J: Kur tiek uzstādīta PurePro sērijas dzeramā ūdens sistēma?
J: Kā veikt Jūsu R.O. sistēmas testēšanu – izmantojot ūdens kvalitātes testēšanas ierīces?

J: Vai PurePro sistēmu var pievienot papildus izteces krānam?
J: Kādi faktori ietekmē saražotā ūdens daudzumu un kvalitāti?
J: Cik daudz ūdens ražo PurePro sērijas sistēma?
J: Vai var palielināt saražotā ūdens daudzumu?
J: Kāda ir PurePro sistēmas garantija?
J: Kāds ir PurePro sistēmas tehniskās apkopes grafiks?
J: Kad jāmaina membrāna?
J: Kādus piesārņojumus aiztur Reversā Osmoze?

 
J: Kas ir PurePro mājas RO sistēma?
PurePro RO sērija ir dzeramā ūdens sistēma, kas izmanto Reversās osmozes principu 95-99% visu minerālu un ķīmisko piesārņojumu izvadīšanai no parastā ūdensvada ūdens. PurePro produkcija sniedz jums labākā pudelēs pārdodamā ūdens kvalitāti no ērti uzstādīta krāna Jūsu virtuves izlietnē.
Uz augšu
J: Ar ko Reversā osmoze atšķiras no ūdens filtra?
Parastie ūdens filtri izmanto sietu netīrumu, nogulšņu daļiņu atdalīšanai no ūdens. Reversā osmoze izmanto puscaurlaidīgu membrānu, kas atdala ne tikai daļiņas, bet arī ārkārtīgi augstu procentu ūdenī izšķīdinātu piesārņojumu – molekulu pēc molekulas.
Uz augšu
J: Kas ir membrāna un kā tā darbojas?
Membrāna sastāv no vairākām plānām plēves kārtām vai loksnēm, kas ir savstarpēji saistītas un satītas spirālē ap plastmasas cauruli (To sauc arī par plānu kompozītplēvi vai TFC "thin film composite"). Membrānas materiāls ir puscaurlaidīgs: tas ļauj ūdens molekulām iziet cauri, bet darbojas kā šķērslis izšķīdinātām cietām daļiņām (t.i. minerālvielu un ķīmisko vielu piesārņojumiem). Kad padeves ūdens plūst pa membrānas virsmu, tīrā ūdens molekulas iziet cauri membrānai un, virzoties ap spirāli, nonāk centrālajā caurulē. Atlikušie piesārņojumi tiek koncentrēti un izskaloti no membrānas virsmas notekcaurulē.
Uz augšu

J: Vai jūs varat izskaidrot, kas ir Osmoze?
Pieņemsim, ka membrāna ir puscaurlaidīga, t.i., tā ļauj ūdenim iztecēt cauri, bet nelaiž cauri ūdenī izšķīdinātus sāļus. Novietosim membrānu starp diviem nodalījumiem konteinerā. Tad ieliesim vienādu daudzumu sāls šķīduma konteinera vienā pusē un tīra ūdens otrā pusē. Tagad sāk darboties zinātnes pamatprincips. T.i., divi dažādas koncentrācijas šķīdumi, abās membrānas pusēs, centīsies sasniegt koncentrāciju līdzsvaru. Sāls nevar iekļūt tīrā ūdens sekcijā – nelaiž cauri membrāna. Tāpēc vienīgais ceļš koncentrāciju līdzsvara sasniegšanai būs tīrā ūdens iziešana cauri membrānai uz sālsūdens sekciju – šī parādība tiek dēvēta par OSMOZI. Rezultātā tīrā ūdens daudzums labajā sekcijā samazināsies. Šķidruma līmeņu starpības staba spiedienu sauc par osmotisko spiedienu.
Uz augšu
J: Kas ir Reversā Osmoze?
Reversā osmoze ir dabiskās osmozes plūsmas virziena maiņa uz pretējo. Ūdens attīrīšanas sistēmas mērķis ir nevis atšķaidīt sāls šķīdumu, bet gan atdalīt no ūdens sāļus un citus piesārņojumus. Kad dabiskās osmozes plūsma tiek apgriezta otrādi (reversēta), ūdens no sāls šķīduma zem spiediena tiek izspiests caur membrānu pretējā virzienā, tā veidojās termins REVERSĀ OSMOZE. Pateicoties šim procesam mēs varam ražot tīru ūdeni, atdalot sāļus un citus piesārņojumus.
Detalizētākai informācijai: What-is-RO.htm
Uz augšu
J: Kāds ir PurePro Sadzīves R.O. sistēmas darbības process?
Pilsētas ūdensvada ūdens no sākuma tek caur 5 mikronu filtru [1] netīrumu, rūsas un citu nogulšņu atdalīšanai. Tad ūdens ieplūst ogles filtrā[2], kas atdala 98% hlora un citu organisku ķīmikāliju. Nākamā attīrīšanas pakāpe ir 1 mikrona filtrs[3] vai ogles blokfiltrs multiķīmisko savienojumu filtrēšanai un no iepriekšējā filtra palikušo ogles putekļu aizturēšanai; tas aizsargā membrānu un palielina tās efektivitāti līdz 99% TDS aizturēšanai. [4] - Reversās osmozes membrāna (TFC), kas atdala 95-99% izšķīdināto piesārņojumu no ūdens molekulām. Piesārņojumi tad tiek izskaloti notekcaurulē. Nākamā PurePro sērijas procesa pakāpe ir smalks ogles filtrs[5], kas aiztur ķīmisko vielu paliekošās pēdas, nepatīkamās garšas un smaržas, kas radās no tvertnes ūdens uzkrāšanai un uzlabo Jūsu dzeramā ūdens kvalitāti. Pūsmas shēma.
Tīrais ūdens tiek uzglabāts 3.2 galonu (12.1Litru) ūdens tvertnē [6]. Tvertnē atrodas butila diafragma, kas līdzīga gaisa balonam ar gaisa spiedienu 0.5 – 0.7 atmosfēras. Ja tvertne piepildās, balons tiek saspiests un gaisa spiediens palielinās un izgrūž ūdeni ārā, kad krāns tiek atvērts. PurePro sērijas sistēmas noslēguma elements ir pulēts hroma izteces krāns [7]. Tas tiek uzstādīts uz virtuves izlietnes. Tas ir divkāršas darbības krāns, kas dod pārtrauktu strūklu (glāzes piepildīšanai jānospiež rokturis uz leju) vai nepārtrauktu strūklu (kafijkannas piepildīšanai jāpaceļ rokturis uz augšu).
Uz augšu
J: Kā Reversā osmoze tika ieviesta?
Lai gan Reversās osmozes ideja ir pazīstama vairāk nekā 10 gadus, tās praktiskais pielietojums ir izstrādāts nesen. 1962.gadā ASV valdība dibināja pirmo RO rūpnīcu, kas ražoja 1000 galonus tīra ūdens dienā. Šobrīd ir vairāk nekā 3000 lielu RO ierīču, katra no tām ražo vairāk nekā miljonu galonu dzeramā ūdens diennaktī. 1991.gadā ASV armija nopirka 8000 lielas membrānas savām pārvietojamajām ūdens attīrīšanas sistēmām karaspēkam vienībām operācijā "Tuksneša Vētra". 1993.gadā ASV valdība iegādājās vēl 6300 lielas Desal membrānas, lai attīrītu plūdu ūdeni Midvestē.
Uz augšu

J: Vai RO izfiltrēs nātriju no ūdens?
Jā! Reversā osmoze sākotnēji tika izstrādāta jūras kara flotes vajadzībām, lai attīrītu jūras ūdeni un padarītu to derīgu dzeršanai. Šis ūdens ir ideāls jebkuram, kas ietur zema nātrija satura diētu.
Uz augšu
J: Vai RO aizvāc baktērijas un parazītus Cryptoporidium?
Jā! RO membrānas poras ir daudz mazākas nekā baktērijas, vīrusi, pirogēni vai kriptosporīdiju parazīti. Darbojoties pareizi, tā atdala visus mikroorganismus no pilsētas ūdensvada ūdens un ražo sterilu ūdeni.
Uz augšu
J: Kāda ir PurePro sērijas dzeramā ūdens garša?
PurePro ūdens garša ir atkarīga no piesārņojumu daudzuma sākotnējā pilsētas ūdensvada ūdenī. Ja 95% izšķīdināto minerālu un ķimikāliju tiek atdalīti, PurePro ūdens var garšot pēc destilēta ūdens (bez minerāliem), pudelēs pārdodamā ūdens (zems minerālu līmenis) vai dabiska avota ūdens (mērens minerālu saturs).
Uz augšu
J: Kā PurePro sērijas ūdens ietekmē jauktos dzērienus?
Tā kā Reversā osmoze atdala neredzamos piesārņojumus, kas maskē aromātu, tā ļauj izpausties jūsu dzērienu dabiskai garšai. Jūs varēsiet izmantot mazāk kafijas un just tās pilnvērtīgu garšu. Koncentrēti dzērieni, piemēram, apelsīnu sula, garšos maigāk. Jūs, droši vien, dzersiet daudz vairāk ūdens, jo daudzi cilvēki dzer gāzētu ūdeni, Kool-Aid, koncentrētas sulas un alu kā alternatīvu sliktas kvalitātes pilsētas ūdensvada ūdenim. PurePro likvidē arī lielāko daļu kaļķu nogulšņu kafijas automātos, novēršot nepieciešamību bieži tos tīrīt. Jūs vairs neredzēsiet baltus nosēdumus kastroļu iekšpusē pēc ūdens vārīšanas.
Uz augšu

J: Vai cilvēkiem nav vajadzīgi no ūdens izvadītie minerāli?
Vairākumu minerālu mēs saņemam no ēdiena. Tikai ļoti neliels procents iegūstams no ūdens, ko mēs dzeram.

KĀ VISLABĀK NODROŠINĀT ORGANISMU AR NEPIECIEŠAMAJIEM MIKROELEMENTIEM?
Nepieciešamais
mikroelements
Nepieciešamais
dienas
patēriņš
Neorganisko
vielu saturs
parastā
ūdens 1 litrā
Neorganisko
vielu saturs
100g produkta
kalcijs 1000 mg 95 mg biezpiens             1000 mg
kālijs 2000 mg 90 mg biezputra             2000 mg
magnijs 300 mg 50 mg rīsi                        300 mg
dzelzs 19 mg 3 mg sarkanās pupiņas    19 mg
cinks 12 mg 2 mg kviešu maize           12 mg
nātrijs 350 mg 10 mg zaļie salāti             350 mg
Kā redzam no tabulas, lai apmierinātu organismam nepieciešamo kalcija diennakts devu, jāizdzer 10.53 litri ūdens. Vieglāk, protams, apēst 100g biezpiena.
Uz augšu
J: Kur tiek uzstādīta PurePro sērijas dzeramā ūdens sistēma?
PurePro sistēma parasti tiek uzstādīta zem virtuves izlietnes. Uzstādītāji dod priekšroku novietot iekārtu pie mājas pamatiem vai zemā vietā, jo tur ūdens saglabājas aukstāks un var viegli pacelties līdz virtuves krānam, kā arī līdz ledusskapim un papildus krāniem mājā.
Uz augšu
J: Vai PurePro sistēmu var pievienot papildus izteces krānam?
Nepieciešama tikai 1/4" T-veida formas ierīce un caurule, lai novirzītu ūdeni uz ledusskapi vai papildus izteces krānu. Dažas ģimenes ierīkojušas PurePro sistēmu visās vannasistabās.
Uz augšu

J: Kādi faktori ietekmē saražotā ūdens daudzumu un kvalitāti?
Tie ir četri galvenie faktori:
1. SPIEDIENS. Jo lielāks ir ūdens spiediens, jo lielāks ir izstrādātā ūdens daudzums un labāka kvalitāte. Visideālākais ūdens spiediens ir 4 atmosfēras (60psi). PurePro iekļauj vienu palīgsūkni, ar kura palīdzību var nodrošināt ūdens spiedienu.
2. TEMPERATŪRA. 25°C ir ideāla temperatūra R.O. Pie temperatūras 5°C tiks saražots uz pusi mazāk ūdens nekā pie 25°C. Maksimālā ieteicamā temperatūra ir 30°C.
3. VISAS IZŠĶĪDINĀTĀS CIETĀS VIELAS (TDS) Total Dissolved Solids. Jo lielāks ir izšķīdināto piesārņojumu daudzums ūdenī, jo zemāka ir izstrādātā ūdens kvalitāte. Augstais kopējo izšķīdināto cieto vielu līmenis var tikt apiets pie papildus ūdens spiediena.
4. MEMBRĀNA. Dažādām membrānām ir dažādi raksturlielumi. Dažas izstrādā vairāk ūdens nekā citas; dažām ir labākas piesārņojumu atdalīšanas spējas; dažām ir lielāka pretestība pret ķīmisko abrazīvu apstrādi, lai palielinātu lietošanas laiku. PurePro sistēma izmanto RE1812-70 tipa membrānas no plāno plēvju materiāla TFC, tās apvieno sevī labākos raksturlielumus un tiek uzskatītas par pasaulē labākajām membrānām.
Uz augšu
J: Cik daudz ūdens ražo PurePro sērijas sistēma?
Ideālos apstākļos RE1812-70 TFC membrāna dod 265 litrus ūdens diennaktī (265 litrus pie spiediena 4 atmosfēras, un 360 litru pie 6.8 atmosfērām). Parastos apstākļos patērētājs var sagaidīt no 265 līdz 360 litriem tīra ūdens diennaktī. Tas ir daudz vairāk par pieprasījumu pēc vidējā dzeramā ūdens patēriņa.
Uz augšu
J: Vai var palielināt saražotā ūdens daudzumu?
Jā. Ir vairāki varianti: 1. Pret nakti piepildīt ūdens traukus ar ūdeni no tvertnes. Jo tukšāks ir rezervuārs, jo ātrāk notiek ūdens apstrāde. Līdz rītam rezervuārs būs piepildīts ar tīru ūdeni. 2. Var pievienot otru membrānu. Papildus membrāna nepieciešama, lai dubultotu PurePro sistēmas jaudu.
Uz augšu
J: Kāda ir PurePro sistēmas garantija?
PurePro sistēma (izņemot filtrus) dod 1 gada garantiju materiāliem un izgatavošanas kvalitātei. Visas detaļas ar defektiem tiks aizstātas par brīvu pirmā gada laikā. Membrānai ir garantija viens gads.  
Uz augšu
J: Kāds ir PurePro sistēmas tehniskās apkopes grafiks?
Triju sākotnējo filtru kartridži jānomaina ik pēc 6 mēnešiem. Pirmais ir 5-mikronu filtra kartridžs. Otrais ir ogles kartridžs. Trešais ir 1-mikrona filtra vai presētas ogles filtra kartridžs. Ja kartridži netiek nomainīti ik pēc 6 mēnešiem, rodas hlors, kas sagrauj membrānu. Nomainīt ievadfiltru kartridžus ir ļoti viegli. Vienkārši pasūtiet pie mums nepieciešamos kartridžus, visas sistēmas tiek piegādātas ar speciālu atslēgu filtru atvēršanai. Jūs paši varot sekot Jūsu sistēmas darbībai un pārliecināties par Jūsu dzeramā ūdens kvalitāti.
Uz augšu
J: Kad jāmaina membrāna?
Ūdens kvalitātes testers TDSX1, vai mūsu vislabāk pērkamā ierīce RO103TDS, palīdzēs Jums noteikt, kad nepieciešama membrānas maiņa. Ja Jums tādu nav, tad viens rādītājs ir: pakāpeniska saražotā ūdens apjoma samazināšanās, ko izraisa minerālu un sāļu nogulsnēšanās uz membrānas virsmas. Otrs ir pakāpeniska apstrādātā ūdens kvalitātes pasliktināšanās. Jūs varat pamanīt atšķirīgu garšu vai vairāk baltu netīrumu ūdens kastroļa iekšpusē, kur jūs to vārāt. Tas varētu nozīmēt, ka RO membrāna sairst un to nepieciešams nomainīt.
Uz augšu

J: Kādus piesārņojumus aiztur Reversā Osmoze?
PurePro sistēma satur kvalitatīvu ogles filtru, kas atdala no ūdens vairāk nekā 98% organisko ķīmikāliju. Tie ir arī THMs (hloroforms), DBCP, lindāns, TCEs (trihloroetilēns), PCEs (tetrahloroetilēns), oglekļa tetrahlorīds, hlors. Bez šīm organiskajām ķīmikālijām Re1812-70 TFC membrāna atdala vēl šādus piesārņojumus, daļa no kurām minēta zemāk redzamajā tabulā. Atdalīšanas procentuālā attiecība ir aptuvena kalkulācija.
TIPVEIDA PLANAS KOMPOZITKĀRTAS (TFC) MEMBRĀNAS ATTĪRĪŠANAS PROCENTI
Viela/Elements
% Atdalīti
Viela/Elements
% Atdalīti
Bārijs
97%
Kālijs
92%
Bikarbonāts
94%
Rādijs
97%
Kadmijs
97%
Selēns
97%
Kalcijs
97%
Silikāti
96%
Hroms
92%
Sudrabs
85%
Varš
97%
Nātrijs
92%
Mazgāšanas līdzekļi
97%
Stroncijs
97%
Fluorīdi
90%
Sulfāti
97%
Svins
97%
PCB
97%
Magnijs
97%
Insekticīdi
97%
Niķelis
97%
Herbicīdi
97%
Nitrāti
80%
Kopā izšķīdinātās cietās vielas
95%

HIG Serviss Baltija
vienīgais oficiālais izplatītājs Pure-Pro Water Corporation Latvijā
Rīga, AK 3, LV1082, Latvija   Tālr: (+371)7546005, 9508412
* info@purepro.lv  , http://www.purepro.lv